Stypendium dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów

Każdy student lub doktorant ( studiujący na starych zasadach) WUM posiadający orzeczenie o niepełnosprawności lub dokument równoważny może otrzymać stypendium z Funduszu Stypendialnego - dodatkowa pomoc materialna na wyrównywanie szans. Aby móc złożyć wniosek w Wirtualnej Uczelni należy wcześniej zarejestrować orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub dokument równoważny w Dziekanacie, zgodnie z kierunkiem studiów, u pracownika dedykowanego do spraw socjalno-bytowych. Po wprowadzeniu do systemu danych z dokumentu ( kod, stopień, data przyznania i ważności orzeczenia) uaktywnia się elektroniczny wniosek. Należy go wypełnić online. Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do pracownika zajmującego się pomocą materialną na swoim wydziale.

Każdy student lub doktorant ( studiujący na starych zasadach) WUM posiadający orzeczenie o niepełnosprawności lub dokument równoważny może otrzymać stypendium z Funduszu Stypendialnego - dodatkowa pomoc materialna na wyrównywanie szans. Aby móc złożyć wniosek w Wirtualnej Uczelni należy wcześniej zarejestrować orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub dokument równoważny w Dziekanacie, zgodnie z kierunkiem studiów, u pracownika dedykowanego do spraw socjalno-bytowych. Po wprowadzeniu do systemu danych z dokumentu ( kod, stopień, data przyznania i ważności orzeczenia)  uaktywnia się elektroniczny wniosek. Należy go wypełnić online. Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z RODO do pracownika zajmującego się pomocą materialną na swoim wydziale.

W roku akademickim 2022/2023  kwoty stypendiów wynoszą miesięcznie:

stypendium dla osób niepełnosprawnych:

w stopniu lekkim - 450 zł miesięcznie;

w stopniu umiarkowanym - 550 zł miesięcznie;

w stopniu znacznym - 650 zł miesięcznie.

Stypendium dla osób niepełnosprawnych można pobierać tylko na jednym kierunku studiów. W przypadku gdy niepełnosprawność powstała w trakcie studiów lub po uzyskaniu tytułu zawodowego, student może otrzymać świadczenie tylko na jednym kolejnym kierunku studiów, jednak nie dłużej niż przez okres 6 lat.

Doktoranci ze Szkoły Doktorskiej

Zgodnie z Ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - art. 209 ust. 1 doktorant nieposiadający stopnia doktora otrzymuje stypendium doktoranckie. Doktorant posiadający orzeczenie o niepełnosprawności, otrzymuje stypendium doktoranckie w wysokości zwiększonej o 30% kwoty podstawowej.