05.09.2023
Konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie o tematyce niepełnosprawności
10.05.2023

1. Kandydaci i studenci/doktoranci będący osobami z niepełnosprawnością w rozumieniu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych z
dnia 27 sierpnia 1997 r. ( Dz.U. z 1997 r. Nr 123, poz. 776 z późn. zm.).
2. Studenci/doktoranci przewlekle chorzy lub niezdolni do pełnego uczestnictwa z zajęciach w trybie standardowym ale nieposiadający orzeczenie stopnia niepełnosprawności oraz osoby, których niezdolność do pełnego uczestnictwa w zajęciach spowodowana jest naglą chorobą lub utratą sprawności z powodu wypadku ale charakter tej niezdolności jest czasowy.
10.05.2023
Ukazało się Zarządzenie Rektora Nr 125/2023 wprowadzające Regulamin w sprawie trybu i zasad wydatkowania środków z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Pełna treść Regulaminu dostępna jest w zakładce akty prawne. Załączniki dostępne są w zakładce formularze do pobrania.
10.05.2023
Każdy student lub doktorant ( studiujący na starych zasadach) WUM posiadający orzeczenie o niepełnosprawności lub dokument równoważny może otrzymać stypendium z Funduszu Stypendialnego - dodatkowa pomoc materialna na wyrównywanie szans. Aby móc złożyć wniosek w Wirtualnej Uczelni należy wcześniej zarejestrować orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub dokument równoważny w Dziekanacie, zgodnie z kierunkiem studiów, u pracownika dedykowanego do spraw socjalno-bytowych. Po wprowadzeniu do systemu danych z dokumentu ( kod, stopień, data przyznania i ważności orzeczenia) uaktywnia się elektroniczny wniosek. Należy go wypełnić online. Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do pracownika zajmującego się pomocą materialną na swoim wydziale.